Обществото ни се нуждае от промяна на управленския модел и

...
Обществото ни се нуждае от промяна на управленския модел и
Коментари Харесай

Стратегическият съвет към Радев предлага промяна на управленския модел

Обществото ни се нуждае от смяна на управническия модел и излекуване на връзките сред жителите и страната. Това е главният извод от траялото няколкомесечно публично разискване на плана за Национален стратегически документ на България, показан на три стадия от Стратегическият съвет към президента. В резултат на публичната полемика и след отчитане на направените оферти дава на вниманието на жителите цялостното наличие на оферти план за „ За отговорно ръководство с присъединяване на жителите “, оповестиха от прессекретариата на президента.
В плана, включващ 5 раздела в 37 страници, се показват основни проблеми, стоящи за решение пред ръководството на страната.
 Как народът стана глутница, а Борисов - положителният овчар? Как народът стана глутница, а Борисов - положителният овчар?
Навремето президентът Петър Младенов подаде оставка поради думите си " Да дойдат танковете ". Сега един народен представител от НФСБ създаде римейка...
Дори данните, доказани публично от държавното управление в разбор, обвързван с подготовката на народен стратегически документ до 2030 година, регистрират редица към 2020 година, се споделя в документа.
Сред тях са висока смъртност, неприятен здравен статус на нацията; ниска раждаемост; висока емиграция на трудоспособно население; задълбочаващи се дефицити в качеството на образованието и професионалните компетентности, духовността и възпитанието; фрапантни и възходящи обществени неравенства , беднотия и изключване. Населението на страната продължава да понижава и към края на 2019 година за пръв път в следвоенната история спадна под 7 млн. души, регистрирайки към 7 % кумулативен спад за последния десетгодишен интервал, а прогнозите на Национален статистически институт сочат, че за 2020-2080 година популацията ще се стопи с 30%.
На базата на публично регистрираните тревожни трендове Стратегическият съвет обобщава, че Националната стратегия за развиване България 2020 не е осъществила задачите и целите си, което се дължи на метода на подготовката и реализацията на документа, свързани с дълбоки, на страната и на връзките сред страната и жителите. В плана се показва, че заложените от държавното управление цели за 2030 година наподобяват привлекателни, само че са със заложени нереалистични знаци на прогрес и няма по какъв начин да бъдат изпълнени при сегашния модел на политическо и управническо мислене и деяние, който е бил в основата на множеството отрицателни трендове през последните 10 години.
„ Политическото и властово статукво, т.е. наложеният и настойчиво защитаван недопустим метод на ръководство на страната, се трансформира в затруднение за дълготрайното развиване на страната ни. Затова реализацията на националната държавническа тактика допуска обезпечаване на предварителна причина - най-много на модела, по който се получава и упражнява властта “, акцентира Стратегическият съвет.
 Проф. Александър Кьосев: Живеем в свят, в който разобличението е изгубило силата си (ВИДЕО) Проф. Александър Кьосев: Живеем в свят, в който разобличението е изгубило силата си (ВИДЕО)
Живеем в свят, в който разобличението е изгубило силата си. Това съобщи в ефира на предаването " Студио Actualno " професорът по културна...
„ Нужни са солидни гаранции, че всеки, който е получил власт от жителите, ще я упражнява по наложителни стандарти, ще се регистрира и ще носи действителна отговорност. В това отношение основни са функционалностите на правосъдната власт, само че и там се следят съществени проблеми, които са измежду главните аргументи за рецесията на държавността в България “, написа в плана на Национален стратегически документ. В същото време се регистрира, че опциите за практикуване на директна народна власт са на практика сведени до най-малко заради изкуствени нормативни ограничавания. Незабавно би трябвало да се отговори на упованията на българското общество за обезпечаване на почтени и свободни избори и ефикасен следизборен надзор. Органите, които би трябвало да наблюдават за недопускане и премахване на нарушаванията на изборните права на жителите, да бъдат заставени да ползват обединен стандарт и да прекратят прикриването на такива нарушавания. Същото важи за масираната партийно-политическа
Стратегическият съвет акцентира, че с цел да не останат препоръчаните промени положителни пожелания, главната част от промените в модела на ръководство би трябвало да бъдат подкрепени с конституционни и законови промени , гарантиращи ефикасното използване на модела на основата на гореописаните правила. Нужни са солидни гаранции, че всеки, който е получил власт от жителите, ще я упражнява по наложителни стандарти, ще се регистрира и ще носи действителна отговорност.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР