Ново силно представяне за Александър Везенков с екипа на Олимпиакос.

...

Везенков най-полезен за Олимпиакос срещу ПАОК

Ново мощно показване за Александър Везенков с екипа на Олимпиакос. Българинът бе най-резултатен за отбора от Пирея против ПАОК в среща от гръцкото състезание.

Двубоят бе първи от полуфиналната серия сред двата отбора. Олимпиакос завоюва с 83:65 като хазаин и поведе с 1-0 победи.

Везенков игра 23 минути и 22 секунди, в които записа 21 точки. Той овладя 8 битки, към които добави 2 асистенции и 2 откраднати топки. Заслужено бе разгласен и за „ най-полезен състезател “ (MVP) в мача.

Победата на Олимпиакос не пристигна елементарно. Първото полувреме в Пирея предложи равностойна игра, а двата отбора се отдръпнаха на почивката при задатък за гостите с 3 точки (42:45). Тимът на българския национал изигра доста мощна трета четвърт, в която лимитираха противника си единствено до 7 точки.  Последната част стартира при двуцифрена разлика в интерес на домакините – 63:52.

В серията се играе до три триумфа от пет мача. Вторият конфликт сред двата тима е на 25 май в Солун.

Етикети: Александър ВезенковОлимпиакосПАОК
Източник: safenews.bg