Нови медали заслужиха борците на България на Европейското първенство в

...

Нови медали за борците

Нови медали заслужиха борците на България на Европейското състезание в Будапеща. При дамите Миглена Селишка (50 кг) излезе нощес за купата. Тя имаше за съперничка туркинята Евин Демирхан. Преди това дупничанката съкруши Тюркан Насирова (Азер) с 10:0 и Анна Лукасияк (Пол) с 5:4.
В тежката категория Мария Оряшкова загуби от Ясемин Адар (Тур) с 0:10, само че бе изтеглена на репешаж, където късно вечерта се бори с Бернадет Наги (Унг). Бронзовите медалистки от Токио Евелина Николова (57) и Тайбе Юсеин (62) решително стигнаха 1/2-финалите.
При мъжете в свободния жанр България се класира на седмо място със 70 т. Националите се прибират с 3 медала - сребърен на Ахмед Батаев (92) и бронзови на Георги Вангелов (61) и Рамазан Рамазанов (70). Отборната купа завоюва Азербайджан със 159 т., пред Турция - 141, Грузия - 133, и други
Батаев беше огромната ни вяра за купа в свободния жанр. На финала дебютантът загуби от Фейзулах Актюр (Тур) с 1:6 т. 31-годишният чеченец с български паспорт обаче е първият финалист за България от 2013-а, когато Владимир Дубов още веднъж остана със сребро. За последно имахме европейско злато в този жанр през 2005 година, когато във Варна победиха Серафим Бързаков (66) и Николай Паслар (74).
В унгарската столица Георги Вангелов завоюва без борба бронза против състезаващия се за Унгария дагестанец Гамзагаджи Халидов. Българинът излезе на тепиха, само че противникът му не се появи поради контузия, получена още на 1/4-финалите.
Източник: duma.bg