Новак Джокович спечели 1/8-финалния си мач срещу Адриан Манарино с

...

Новак Джокович е последният четвъртфиналист в Лондон

Новак Джокович завоюва 1/8-финалния си мач против Адриан Манарино с 6:2, 7:6(5), 6:4 за малко над два часа и 10 минути на Централния корт. Двубоят бе отсрочен от през вчерашния ден, защото програмата се забави и двамата не съумяха да започват, съобщи Sporta.bg.

Джокера през днешния ден почна мощно мача и даже можеше да завоюва първия сет на 0, само че французинът измъкна 2 гейма доста мъчно. Вторият сет продължи в същото русло и Джокера бързо поведе с 3:0. Последва пасивна игра от сърбина, която бе осъдена от Манарино, който върна пробива и вкара сета в тайбрек. Джокович съумя да го завоюва.

Третият сет също стартира мощно за Ноле и той имаше два шанса за пробив още в първия гейм, само че французинът ги избави. В идващия гейм на Манарино обаче той позволи пробив, който се оказа и съдбоносен за крайния излаз на дуела.

В идващия кръг Джокович ще играе против Томаш Бердих, който му е клиент. Ноле има 25 победи против единствено две загуби.
Източник: inews.bg