Носителят на Купата на лигата Манчестър Сити очаквано се класира

...

Стърлинг изстреля Манчестър Сити на полуфинал за Карабао Къп

Носителят на Купата на лигата Манчестър Сити предстоящо се класира на полуфиналите на тазгодишното издание на конкуренцията, откакто надигра с 3:1 като посетител третодивизионния Оксфорд Юнайтед. Жоао Кансело (22') даде задатък на гостите, само че Мат Тейлър (46') съумя да изравни в самото начало на второто полувреме. Рахийм Стърлинг (50', 70') донесе успеха на " жителите " с два гола.

Джосеп Гурдиола предстоящо прибегна до много ротации. Само Фил Фодън, Родри и Рахийм Стърлинг резервираха местата си спрямо мача с Арсенал от предишния кръг на Премиър лийг. Калудио Браво стартира на вратата, младите Ерик Гарсия и Тайлър Харууд-Белис бяха в центъра на отбраната, а Олександър Зинченко започва за първи път след травмата си.

Четири промени имаше измежду 11-те на Оксфорд спрямо дуела с МК Донс през уикенда.

" Гражданите " откриха резултата в 22-рата минута, когато проведоха смъртоносна контраофанзива, приключила с удар на Кансело и благополучен рикошет в крайници на Муур, който заблуди Арчър.

До почивката Марез и Стърлинг имаха нелоши благоприятни условия да усилят преднината на Сити, само че ударите им не бяха задоволително точни. В общи линии Оксфорд се справяше добре в защита и не позволи доста рискове пред вратата си.

В самото началото на втората част Оксфорд изненада първенците. Домакините извършиха бързо фаул. Шандън Баптис пусна към Мат Техлър, който преодоля Харууд-Белис и стреля в ъгъла за 1:1.
Raheem Sterling has scored 18 goals in all comps this season - more than any other PL player pic.twitter.com/15PiPrAlDt
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) December 18, 2019 Манчестър Сити обаче реагира бързо и в 50-ата минута Рахийм Стърлинг още веднъж даде преднина на " жителите ", откакто засече центриране на Анхелиньо отляво.

В 61-вата минута Браво избави Сити от втори изравнителен гол, откакто мазета над гредата удар на Фасу, който стана още по-труден след рикошет в Кансело. Шест минути по-късно Марез прати топката във вратата на домакините по доста грациозен метод, само че попадението вярно бе анулирано поради засада.

20 минути преди края Стърлинг реши всичко с втория си гол в мача. Жезус получи от Бернардо, напредна отляво и подаде към Стърлинг, който засече от близко.

Три минути по-късно гредата попречи на Кансело да се разпише още веднъж. До края домакините сътвориха няколко положителни благоприятни условия, само че по този начин и не съумяха да слагат напрегнат носителя на оценката. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!