Носителят на Купата на България за 2024 година Рилски спортист

...

Рилски спортист победи шампиона Берое, Монтана надви Локомотив София в женския баскетболен елит

Носителят на Купата на България за 2024 година Рилски състезател реализира трагична победа над първенеца Берое със 76:74 (25:17, 20:18, 12:24, 19:15) като хазаин в Самоков в дуел от осмия кръг на първата четворка в шампионата на страната по баскетбол за дами. Успехът бе пети за Рилски състезател от осем изиграни мача, а съставът от Стара Загора позволи втора загуба във втория стадий на шампионата.

Гостите започнаха по-добре и водеха със 17:14 след седем минути игра, само че самоковки направиха серия от 11 безответни точки и обърнаха до 25:17 след първата четвърт. Рилски състезател имаше предимство през втората част, подвигна разликата до 12 точки, а на почивката резултатът бе 45:35.

Последва отлична трета четвърт за Берое, който на собствен ред реализира поврат до 59:57 преди финалните 10 минути. В тях старозагорки поведоха със 74:69 при оставащи две минути в срещата, само че не означиха нов панер. Деница Манолова, Ивана Бонева и Вероника Джикова бяха точни за домакините, които ликуваха в края.

Рилски състезател завоюва битката под коша (45-39), а и двата отбора демонстрираха слаба пукотевица от далечно разстояние, вкарвайки надлежно домакините – три тройки, а Берое – единствено една.

Три баскетболистки на Рилски състезател Деница Манолова, Вероника Джикова и Виолета Григорова осъществиха по 16 точки, като Манолово добави 13 битки и 3 асистенции, а Ивана Бонева означи 12 точки.

За Берое Николина Зубач се регистрира с 25 точки и 2 битки, Николет Гилдей приключи с 14 точки и 12 битки, а Цветомира Наумова – с 9 точки, 10 битки и 7 асистенции.

В другата среща от кръга вицешампионът Монтана 2003 надигра Локомотив София с 85:59 (22:13, 26:17, 17:10, 20:19) като посетител столицата и записа пета победа в Първата четворка. Локомотив София претърпя осма поредна загуба.

Гостите от Монтана преобладаваха в дуела и водеха с 18 точки на почивката – 48:30, а след третата част усилиха задатъка си до 65:40.

Тери Батъл бе най-резултатна за Монтана 2003 с 15 точки и 4 битки, а Борислава Денчева вкара 14 точки.

Гергана Цекова приключи с 12 точки и 9 битки за Локомотив.

В идващия кръг в първата четворка на 23 март Берое ще посрещне Монтана 2003 в Стара Загора, до момента в който Рилски състезател ще бъде хазаин на Локомотив София.