Норвежецът Кристиан Торствед спаси Сасуоло от домакинска загуба срещу опашкаря

...

Сасуоло стигна от 0:2 до 2:2 срещу Салернитана

Норвежецът Кристиан Торствед избави Сасуоло от домакинска загуба против опашкаря Салернитана в първия мач от XII кръг на италианската Серия А.

Гостите, които единствени нямат триумф в Калчото през сезона, поведоха с 2 бързи гола в началните минути.

Още в 5-ата Чуквубуикем Иквуемеси откри резултата, а в 17-ата Булайе Диа удвои.

Авансът от 2 попадения на Салернитана се резервира до 36-ата минута, когато Торствед понижи, а малко след почивката още веднъж той оформи крайното 2:2.

Така норвежецът вкара в един мач 2 попадения, колкото означи през цялата предходна акция в Серия А.

След ремито Сасуоло има 12 точки и остана без победа в седми следващ дуел от всички шампионати, до момента в който Салернитана продължава да търси дебютен триумф и е закотвен на дъното с едвам 4 пункта от 12 срещи.
Източник: novsport.com