Ница победи Лориен с 2:1 у дома във френската Лига

...

Ница се справи с Лориен и се изкачи до четвъртото място

Ница победи Лориен с 2:1 вкъщи във френската Лига 1 и не пропусна опцията да се изкачи на четвърто място в класирането, изпреварвайки Монако.

Домакините излязоха напред в 54-ата минута, откакто Анди Делор вкара от дузпа, само че единствено седем минути по-късно Арман Лориант изравни след асистенция на Венсан Льо Гоф.

Делор се трансформира в воин за Ница, откакто две минути преди края на постоянното време вкара с глава около вратаря на Лориен Матьо Дрейер, откакто се възползва от подаване на Каспер Долберг.

В добавеното време Делор пропусна да направи хеттрик, като ударът му от наказателното поле бе блокиран.
 Най-малкият наследник на Зинедин Зидан е извикан в националния тим на Франция до 17 години