Нидерландският шампион Аякс допусна изненадваща загуба с 1:2 при визитата

...

Невероятната серия на Аякс в Нидерландия приключи срещу новак

Нидерландският първенец Аякс позволи изненадваща загуба с 1:2 при визитата си на новака от 24-ия кръг на Ередивизи. По този метод завърши удивителната серия на амстердамския гранд от 10 следващи победи на домашната сцена, в която головата му разлика беше 39:1.

Домакините се отдръпнаха на почивката с задатък от два гола, откакто и се разписаха за тима в 18-ата минута и добавеното време на първата част. върна едно попадение в 64-ата минута, само че натискът на гостите в последните минути не даде резултат. Въпреки това остава водач в класирането с актив от 55 точки или с две повече пред втория. са 12-и с 26 извоювани пункта.

4 – are the first promoted side with 4 points against Ajax in one Eredivisie season since Telstar in 1964-65 (assuming 3 pts/win). Flying.