Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи участието си в първия

...

Григор Димитров отпадна от Откритото първенство на Австралия |

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров завърши присъединяване си в първия за годината шампионат от Големия шлем - Откритото състезание на Австралия в Мелбърн.

В среща от втори кръг той позволи загуба с 4:6, 4:6, 7:6 (4), 6:7 (2) от французина Беноа Пер. Така българското присъединяване в Австралия завърши, откакто и първата ни ракета при дамите Виктория Томова отпадна още в първи кръг, откакто стигна до главната скица през квалификациите.

Двамата тенисисти бяха равностойни през по-голямата част от мача, само че грешките на Григор натежаха уверено. Във втория сет българинът позволи гейм с три двойни неточности, което се оказа решаващо. Общо непредизвиканите неточности на Димитров бяха 48.

Българинът получи подтик в играта през третия сет и стигна до тайбрек, извоюван със 7:4. Четвъртият сет стартира кошмарно за българина, който позволи закъснение от 0:3 гейма. Отново се стигна до тайбрек, който този път отиде на сметката на французина, а с това и мача.

В третия кръг 32-годишният французин ще срещне четвъртия в схемата Стефанос Циципас. Той победи аржентинеца Себастиан Баес със 7:6 (1), 6:7 (5), 6:3, 6:4 за 3 часа и 22 минути. Най-добрият гръцки тенисист направи 4 пробива, 12 аса и 44 уинъра за триумфа, който не пристигна елементарно.
Източник: offnews.bg