Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна още в първия кръг

...

Жалко! 130-тият в света пречупи Григор Димитров в Акапулко

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна още в първия кръг на шампионата в Акапулко.
След епична борба със Стефан Козлов, родният тенисист отстъпи пред родения в Скопие американец с 6:7(8), 7:5, 3:6.

По стратегия Григор трябваше да започва присъединяване си в конкуренцията с мач против Максим Креси, само че американецът изненадващо се отдръпна от шампионата близо два часа преди стартирането на дуела. Така за съперник на Димитров бе избран „ щастливият губещ” Стефан Козлов.

Двубоят в Акапулко продължи цели 3 часа и 18 минути, а Димитров разочарова с представянето си, допускайки извънредно доста непредизвикани неточности, които му костваха триумфа в срещата.

Във втория сет дуелът бе покрай спиране поради съществени здравословни проблеми за Козлов. Американецът се строполи на корта, откакто получи крампи и в двата крайник. В последна сметка след десетминутно оказване на лекарска помощ, Козлов се съвзе и макар че загуби сета, съумя да измъкне триумфа в третия, а с това и в мача.

В третия съдбоносен сет Димитров позволи основен пробив в шестия гейм за 2:4 и загуби с 3:6.

Във втория кръг " щастливия губещ " Стефан Козлов чака спечелилия от срещата сред Рафаел Надал и Денис Кудла.
Източник: tribune.bg