Най-добрият български тенисист Григор Димитров елиминира швейцареца Стан Вавринка с

...

Блестящ Григор Димитров надигра Стан Вавринка в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отстрани швейцареца Стан Вавринка с 6:4, 7:6(3) за 98 минути игра. Двамата се изправиха един против различен в мач от втория кръг на шампионата „ Мастърс “ в Рим.

В идната фаза Гришо има доста тежко тестване – лидерът в схемата Новак Джокович (Сърбия) или аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които ще мерят сили във вечерната сесия.

Димитров проби още в откриващия гейм на мача и съумя да резервира преимуществото си до края на първия сет.

С нов брейка стартира и втората част, само че лека-полека Стан усили темпото и съумя да изравни за 3:3, след което двамата взимаха продаваната си до тайбрек. В него българинът беше съвършен и дръпна с 6:1 точки, след което затвори мача.

Така Григор победи за шести път в 13 мача Вавринка, а с триумфа той си обезпечи 48 835 евро и 45 точки за международната класация.

Етикети: Григор Димитровтенис
Източник: safenews.bg