Най-добрата българска фехтовачка Йоана Илиева се класира 41-ва на Световната

...

Драматична загуба за Йоана Илиева на Световната купа на сабя в Пловдив

Най-добрата българска фехтовачка Йоана Илиева се класира 41-ва на Световната купа на сабя в Пловдив. Турнирът събра елита на фехтовката при дамите и протече при изключителна конкуренция с оспорвани дуели.

След отличната си игра в петък през днешния ден тя загуби първия си дуел от елиминациите за място измежду най-хубавите 32 от Елоиза Пасаро от Италия с 12:15.

Българката влезе чудесно в дуела и водеше с 8:3, само че съперничката й обърна резултата и завоюва срещата.

„ Тя ме остави първоначално да управлявам пътеката и какво да върша в багра, само че във втората половина стартира да бъде доста дейна и да търси тушовете, на което аз не съумях да упорствувам “, съобщи след мача Йоана Илиева.

Азербайджанката Анна Башта завоюва Световната купа на сабя. Сабльорката, която е N29 в международната класация, победи във финала на самостоятелната конкуренция Апити-Бруне Мано от Франция с 15:10. На трето място приключиха Росела Грегорио от Италия и Малина Вонсавади от Франция.

В неделя шампионатът продължава с дуелите в отборната конкуренция. Тимът на България се изправя против тима на Англия.

Източник: glasnews.bg