Националният волейболен отбор на Япония записа втора победа в тазгодишната

...

Япония отнесе Аржентина в Токио

Националният волейболен тим на Япония записа втора победа в тазгодишната Лига на нациите. Японските волейболисти биха изрично Аржентина с 3:0 (25:16, 25:16, 33:31) в първия си мач от шампионата в Група 7 от втория уикенд на Лигата, на който са домакини, игран през вчерашния ден следобяд пред над 4000 фенове в зала " Мусашино Форест Спорт Плаца " в столицата Токио.

Така двата отбора се изравниха във краткотрайното общо класиране на конкуренцията, като имат по 2 победи, 2 загуби и 6 точки. Днес (8 юни) Япония ще играе с олимпийския първенец Бразилия, който през вчерашния ден направи страховит поврат против Иран и победи с 3:2 гейма, до момента в който Аржентина ще излезе против " персите ".

Много мощен мач за японския отбор изигра Юки Ишикава, който беше над всички със страхотните 28 точки (4 блока, 3 аса и 68% успеваемост в атака) за успеха.

За " гаучосите " влезлият като запаса още в първия гейм Федерико Перейра осъществя 18 точки.

ЯПОНИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:16, 25:16, 33:31)
ЯПОНИЯ: Масахиро Секита 1, Юджи Нишида 14, Юки Ишикава 28, Масахиро Янагида 14, Хаку Ри 7, Таиши Онодера 4 - Томохиро Ямамото-либеро (Исеи Отаке, Хидеоми Фукацу, Наоя Такано 1)
Старши треньор: ЮИЧИ НАКАГАИЧИ
АРЖЕНТИНА: Николас Уриарте, Бруно Лима 5, Кристиан Поглажен, Езекиел Паласиос 7, Пабло Крер 7, Агустин Лосер 2 - Сантиаго Данани-либеро (Максимилиано Кавана 1, Федерико Перейра 18, Факундо Конте 4, Себастиан Соле 4, Николас Мендес)
Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС.