Националният страж Пламен Илиев не можа да помогне на Астра

...

Пламен Илиев спаси дузпа, но Астра е аут от Купата на Румъния

Националният пазач Пламен Илиев не можа да помогне на Астра (Гюргево) да се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Румъния. Българинът избави дузпа в 79-ата минута, само че отборът му загуби с 0:1 като посетител на Газ Метан и отпадна от шампионата. Единствения гол в мача означи Марио Рондон в 27-ата минута.

Домакините започнаха мача по-добре и поведоха в 27-ата минута, когато Илиев мазета мощен удар отвън наказателното поле, само че при добавката Рондон го преодоля.

Нападателят от Венецуела получи опция да постави точка на разногласието десетина минути пред края от дузпа, само че този път Пламен Илиев завоюва дуела посред им. Въпреки това, Газ Метан реализира задачата си и към този момент е на полуфиналите.