Националният отбор по футбол на България до 21 години загуби

...

Националите U21 загубиха от Русия и се отдалечиха от Евро 2021

Националният тим по футбол на България до 21 години загуби мача си с Русия от квалификациите за европейското състезание през 2021 година в Унгария и Словения.

Отборът, воден от селекционера Александър Димитров, записа проваляне с 0:2 като посетител на стадиона в Химки и е на трето място във краткотрайното класиране 4 срещи преди края на квалификациите. Само спечелилите в групите, както и петте най-хубави втори тима се класират за финалите.

Снимка: bfunion.bg

Националите получиха гол още в първата минута на мача. Негов създател стана Максим Глушенков, който прати топката във вратата на Даниел Наумов. " Лъвовете " по този начин и не откриха метод да се опълчват на домакините, които диктуваха събитията на терена.

В 65-ата минута Игор Дивеев удвои преднината на руснаците със мощен шут отдалеко.

Така националите са на трето място с 2 победи (над Естония и Полша), 2 равенства (с Русия в първия мач и Латвия) и 2 загуби (от Русия и Сърбия).

Следващият мач на отбора е на 8 септември - посещение на Сърбия.
Източник: btvnovinite.bg