Националният отбор по баскетбол за жени до 20 години постигна

...

Баскетболистките ни с втора победа над Румъния в Стара Загора

Националният тим по баскетбол за дами до 20 години реализира втора поредна победа в контролите с Румъния, част от подготовката на двата тима за европейското състезание през август в Дивизия "В ".

В Стара Загора баскетболистките на Таня Гатева се постановиха над връстничките си със 78:67 (20:13, 23:10, 13:21, 22:23). В събота те още веднъж завоюваха, тогава с резултат 83:70.

Още до почивката българките взеха задатък от 20 точки и през второто полувреме си разрешиха да понижат оборотите.

Най-резултатна за България в срещата бе Гергана Иванова със 17 точки и 11 битки, а 14 точки прибави Карина Константинова.

За Румъния 16 точки означи Ана Вирьоге.

За българките това бе последна контрола преди началото на шампионата в Косово. Първият мач на отбора е на 4 август против Гърция, а ден по-късно е и мачът с Финландия./БТА