Националният отбор на Словения, който ще играе на Евро 2024,

...

Финалист на Евро 2024 стигна до 2:2 с Малта

Националният тим на Словения, който ще играе на Евро 2024, стигна единствено до тъждество 2:2 в контролна среща с Малта, която се организира в Та`Кали.

Гостите от Словения бяха покрай това да позволен унизителна загуба против едно от футболните джуджета в Европа, само че бяха избавени от звездата си Бенямин Шешко, който се разписа десетина минути преди края, с цел да оформи резултата.

Нападателят на Панатинайкос Андраж Шпорар даде преднина на Словения в 28-мата минута и изглеждаше, че гостите няма да имат огромни проблеми да завоюват мача.

Домакините от Малта обаче нанесоха своя удар в първия четвърт част от второто полувреме, когато в границите на четири минути направиха цялостен поврат с попадения на Матю Гиламие и Стефан Пизани. Това бяха и единствените два точни удара в мача за малтийците.

До края на дуела играта се водеше в полето на домакините и в 81-вата минута нападателят на Република България Лайпциг Бенямин Шешко донесе равенството на словенците.

Следващата контрола на Словения е на 26 март против Португалия.