Националният отбор на България за жени отстъпи на Косово с

...

Женският тим на България отстъпи на Косово в последния си двубой в Турция

Националният тим на България за дами отстъпи на Косово с 1:2 в равносилен мач от интернационалния шампионат в турския курорт Алания. Така отборът на селекционера Силвия Радойска завърши присъединяване си в конкуренцията с актив от 2 победи и 1 проваляне, откакто в предходните си дуели надви над Хонконг и Северна Македония.

" Лъвиците " могат да съжаляват, че не доближиха най-малко до равенството в днешния конфликт, защото бяха изцяло равностойни, а на моменти даже надиграваха противника. Косово съумя да открие след разминаване в нашата защита в 10-тата минута, само че малко по-късно Евдокия Попадинова изравни. Звездата ни проби през центъра на отбраната и с удар около вратаря съумя да откри мрежата, отбелязвайки третото си попадение в последните три дуела. Българките имаха опция и да поведат, само че вместо това получиха второ попадение преди почивката.
 Женският народен тим на България с втора победа на шампионата в Анталия Женският народен тим на България с втора победа на шампионата в Анталия
През втората част нашият отбор откри напън и на няколко пъти можеше да изравни, само че в последна сметка резултатът остана неизменен.

Стартовият състав на България: 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 4. Мариела Недева, 18. Жасмина Атанасова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 2. Николета Бойчева, 13. Александра Янева, 7. Евдокия Попадинова, 8. Полина Ръсина;

Селекционер: Силвия Радойска.