Националният отбор на България победи Саудитска Арабия с 1:0 в

...

България победи минимално Саудитска Арабия в контрола

Националният тим на България победи Саудитска Арабия с 1:0 в контролна среща, която се игра в португалската столица Лисабон. Единственият гол в срещата означи Ивелин Попов в 81-ата минута на срещата.

Футболистите на Петър Хубчев бяха по-активни в заключителните минути на дуела и справедливо стигнаха до цялостен триумф в срещата. В 79-ата минута Мартин Райнов се озова самичък против вратаря на арабите Абдула, само че последният с огромна доза шанс мазета в корнер. 120 секунди по-късно атакуващият полузащитник на Спартак Москва Попов се разписа с глава и обезпечи триумфа на представителите ни против формирания единствено от играещи в локалното състезание тим на Саудитска Арабия, който ще бъде участник в международни финали следващата година за пети път в своята история (1994, 1998, 2002, 2006). Малко след гола на Ивелин Попов съставът на Саудитска Арабия остана с човек по-малко, откакто Мансур получи червен картон за жестоко нарушаване против Георги Миланов. Това бе среща №10 на България под управлението на Хубчев. По-рано през днешния ден в други контроли Армения се наложи над Кипър с 3:2, а Грузия и Беларус не излъчиха победител - 2:2. /БГНЕС
Източник: bgnes.com