Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова отпадна във

...

Шиникова отпадна във втория кръг в Белинзона

Националката на България за "Фед Къп " Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Белинзона (Швейцария) с награден фонд 60 хиляди $.

Шиникова претърпя проваляне от италианката Бианка Турати със 7:6(5), 3:6, 3:6 след съвсем три часа игра. Българката пропиля задатък от 4:2 гейма, след което при 4:5 избави три сетбола при сервис на съперничката, а в следствие направи поврат от 1:3 точки в тайбрека и завоюва първата част.

Турати поведе с 4:1 във втория сет и резервира задатъка си, с цел да изравни резултата. В третата част Шиникова навакса закъснение от 1:3, само че след 3:3 загуби три следващи гейма, а с това и мача. Италианката отстрани втора българска тенисистка подред, откакто в първия кръг се оправи с Елица Костова с 6:4, 6:4.