Националите по плажен футбол удариха НорвегияТрудна, но много сладка победа

...

Националите по плажен футбол удариха Норвегия

Трудна, само че доста сладка победа записа националният тим на България по плажен футбол. Възпитаниците на Симеон Христов надиграха Норвегия с 5:4 във втория си дуел от Група 2 на Промофиналите на Дивизия "Б" на ЕВРОлигата, които се организират в италианският град Алгеро на остров Сардиния.

След вчерашното проваляне с 1:6 нашите момчета трябваше непременно да бият скандинавския си противник, с цел да имат шансове за по-високо класиране. Както и през вчерашния ден обаче, отборът ни още веднъж позволи гол от "съблекалнята". Беше минала малко над една минута от първата третина, когато Хенрик Салвесон съумя да открие резултата в интерес на Норвегия. Последва напън на скандинавците, които насочиха два рискови удара, отразени от Добромир Господинов. След това пристигнаха мощните минути на българите. Първо удар на Цено Лозанов бе избит в корнер, а в седмата минута Калоян Цветков изравни с неповторим гол. Той се разписа непосредствено от корнер, насочвайки топката към мрежата с акуратен външен фалц за изненада на вратаря - 1:1. Секунди по-късно Цветков можеше да докара нещата до цялостен поврат, само че мощният му удар от центъра бе избит в корнер. Българите въпреки всичко стигнаха до второ попадение две минути преди края на първата част - Филип Филипов се разписа с доста обмислен удар отдалеко, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Норвегия.

Втората третина стартира неприятно за България. От осъществяването на центъра бе открит Салвесон, който изравни с удар от близко - 2:2. Това не стресна отбора на България, който продължи да търси по-настървено успеха. Филип Филипов имаше две положителни благоприятни условия, които не приключиха с гол, само че подобен падна в 19-ата минута. Калоян Цветков получи топката на десния фланг от вратаря Костадин Иванов, овладя с гърди и подаде към Павел Адамов. Той пое топката, подвигна си я и направи страхотна задна ножица, която порази мрежата на Норвегия за 3:2. При този резултат приключи втората третина.

В началото на заключителните 12 минути България стигна до ново попадение, също доста красиво. Иван Мартинов стреля от центъра, коженото кълбо се топна тъкмо пред стража на скандинавците и порази вратата му - 4:2. В 29-ата минута Цено Лозанов можеше да повиши разликата, само че ударът му от фаул срещна горната греда. Норвежците получиха дузпа и понижиха резултата посредством Лий четири минути преди края. За наша наслада реферите отсъдиха дузпа и за България, която Филип Филипов осъществя. Минута преди края Филипов нацели гредата, а 26 секунди преди края норвежците върнаха интригата след втори гол на Лий. Българите обаче резервираха централизация и удържаха успеха с 5:4.

Това бе втори триумф на България над Норвегия в Евролигата тази година, откакто ги биха с 5:3 и в предварителната фаза в Назаре.

След минути стартира другият дуел от нашата група сред Румъния и Англия, която през вчерашния ден би скандинавците с 3:2 след продължение.

Утре плажните ни "лъвове" излизат в съдбоносен мач с островитяните в 12,30 ч.

Съставът на България: Костадин Иванов (капитан), Добромир Господинов, Станислав Иванов, Илиан Димов, Мартин Великов, Илиян Илиев, Калоян Цветков, Мартин Недков, Павел Адамов, Цено Лозанов, Иван Мартинов Филип Филипов

Старши треньор: Симеон Христов, помощник-треньор Георги Минков. /БГНЕС
Източник: bgnes.com