Наполи спечели гостуването си на Торино с 1:0 в двубой

...

Наполи се справи с Торино и запази третата си позиция

Наполи завоюва гостуването си на Торино с 1:0 в дуел от 36-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион " Олимпико Гранде Торино ".

След триумфа " небесносините " остават трети в класирането със 73 точки два кръга преди края, с четири зад втория Милан, който има мач по-малко и към този момент с четири точки повече през четвъртия Ювентус. Торино е на десета позиция с 47 точки.

Фабиан Руис донесе триумфа на Наполи в 73-ата минута. Той приключи по отличен метод независим пробив, преодолявайки Етрит Бериша с удар в долния ляв ъгъл.

В 61-ата минута Лоренцо Инсиние пропусна дузпа за гостите. Той изпрати топката към лявата греда, позволявайки на Бериша да се хвърли и да я почисти в ъглов удар.

Най-доброто състояние за Торино беше през първото полувреме, когато удар на Андреа Белоти беше избавен от вратаря Давид Оспина.

Това е 22-ата победа за сезона за отбора на Наполи, който сe бори за място в топ 3 на Серия А.