Наполи е новият шампион на Италия, след като тимът направи

...

Наполи успя! След 33 години отново е шампион на Италия

Наполи е новият първенец на Италия, откакто отборът направи 1:1 като посетител на Удинезе. Въпреки равенството неаполитанците завоюваха трофея 5 кръга преди края на сезона.
Прочетете още
След като в неделя отборът не съумя да се възползва от грешката на Лацио и направи 1:1 вкъщи от Салернитана и през днешния ден водачът в италианския хайлайф не започва по никакъв начин добре.

Санди Ловрич откри в 13-та минута, откакто получи топката в наказателното поле и осъществя за 1:0.

В 52-та минута след съществено безредие в пеналта на Удинезе Ангиса откри Кварацхелия, който стреля вратарят на Удинезе мазета, само че топката отиде право при Виктор Осимен, който не сгреши - 1:1.

В 67-та минута Осимен вкара нов гол, само че той беше анулиран поради засада.

До края на мача по този начин и не се стигна до повече голове, само че равенството беше безусловно задоволително на Наполи да стане първенец за първи път от 33 години насам. Феновете на отбора нахлуха на терена незабавно след последния съдийски сигнал в Удине и честваха дружно с футболистите.

Пет кръга преди края Наполи има 80 точки, а вторият Лацио е с 64 и не може да доближи неаполитанци.

Това е общо трета купа за неаполитанците, които имат две трофеи с именития Марадона през 1987 и 1990г.

Освен това Наполи и е първият тим отвън Ювентус, Милан и Интер, който печели трофея след 22 години. За последно това направи Рома през 2001г.
Източник: trafficnews.bg