Наоми Осака отстрани Айла Томлянович със 7:6 (3), 6:4 във

...

Японка продължава да гази в дамския тенис

Наоми Осака в профил Айла Томлянович със 7:6 (3), 6:4 във втория кръг на мощния шампионат на твърди кортове в Маями. Така японката записа победа номер 22 поред в сметката си. Сервирайки против слънцето във финалния гейм, Осака удари топката с рамката на ракетата си, изпращайки я против изумената Томлянович.

" Това в действителност беше някак смешно, когато преодолях разочарованието си от нескопосания удар. Слънцето беше в края на един облак и оня чудноват резултат на отблясъците през облака беше право в очите ми ", изясни Осака.

Но другите ѝ удари бяха много по-добри, откакто вкара 13 аса. Така тя не е губила повече от година, а серията ѝ включва четвъртия ѝ Голям шлем предишния месец в Австралия.

В други женски мачове номер 10 Кики Бертенс, №4 София Кенин, 6-ата Каролина Плишкова и 8-ата Бианка Андрееску също не престават в третия кръг. Бертенс в профил Людмила Самсонова с 6:2, 6:1, а Кенин се оправи с Андреа Петкович
Източник: fakti.bg