Над 190 атлети се включиха в щафета Освободител, в чест

...

Над 190 атлети се включиха в щафета Освободител, в чест на Националния празник

Над 190 спортисти се включиха в щафета " Освободител ", в чест на Националния празник

58-та лекоатлетическа щафета " Освободител " събра на старт пред Съдебната палата в Сливен 24 тима, с общо 192 девойки, момчета, юноши и девойки в три възрастови групи.

Проявата се организира в чест на Националния празник на България.

Състезателното трасе бе разпределено в осем поста, сред четири участващи от дамското и четири от мъжкото направление.

В най - дребната възрастова група 5-7 клас, където участваха 10 тима, първото място завоюваха възпитаниците на ОУ „ Х. Димитър “ – с. Селиминово. ". На второ място се класира ОУ „ Ел. Багряна “, a третата позиция бе за ОУ " Д-р Иван Селимински ".

Във втора възрастова група, от 8 до 10 клас, преди всичко е отборът на ПГИ „ Д-р Д. Табаков “, Второто място бе заето от ПГХТ „ Акад. Н.Неделчев “, а третото от ППМГ „ Д. Чинтулов.

В трета възрастова група, 11- 12 клас, първото място зае ППМГ " Добри Чинтулов ", на второ място – ПГПЗЕ „ Захарий Стоянов “, трето място – СОУ „ К. Константинов “.

Кметът Стефан Радев поздрави и награди призьорите. Победителите получиха медали, грамоти и купи и спортни якета, а всеки един от участниците в щафетата си потегли с подарък.

Спортната демонстрация се провежда от Община Сливен, а се организира от Центъра за поддръжка за личностно развитие-Детски комплекс и Спортен клуб по лека атлетика Сливен.

Лекоатлетическата щафета " Освободител " води началото си от 1964 година Първи уредници на проявата са спортните деятели Щилиян Тенчев и Любен Савов.
Източник: darik.bg