На стадиона в Марикостиново се изигра контролния мач между мъжките

...

Беласица с нова победа, надви Банско с 2:0

На стадиона в Марикостиново се изигра контролния мач сред мъжките тимове на ОФК Беласица и Сдружение Банско Тийм от едноименния град. На добре квалифицирания терен и съдийство на доста положително равнище, отпред с Благовест Танев, асистиран от Илия Илиев и Аспарух Сяров, футболистите на домакините първи потеглиха на взлом за отбелязване на гол. Първото полувреме, което мина под напън на петричките футболисти, приключи при нулево тъждество.След почивката в двата тима бяха осъществени смени, като в тима на домакините бе даден късмет на млади гении от школата. В 55-та минута при бърза контраофанзива на петричани Мариян Вангелов потегли на скорост по десния фланг, навлезе в наказателното поле на гостите и изпрати топката неспасяемо във вратата им, изпращайки я  в далечния ъгъл за 1:0. Второто попадение във вратата на гостуващия отбор стана след чудесно извеждане на Куфре Ета към Живко Димитров и бързоногият нападател на Беласица изпрати топката в далечния ъгъл зад стража на Банско за 2:0.В тази контрола  взеха присъединяване  футболистите на Беласица, играли по-малко в контролните срещи по разнообразни аргументи, както и гении от ДЮШ на клуба.  Веднага след срещата беше оповестена отмора за футболистите до понеделник. Ден преди този момент в дейна отмора излязоха титулярите, които взеха присъединяване във всички контролни срещи по време на зимната подготовка на тима. БЕЛАСИЦА : Димитър Пангев, Христо Петров, Аспарух Шамкалов, Валентин Костов, Динчо Йовчев, Симеон Бояджиев, Георги Шаламанов, Емил Караколев, Мариян Вангелов, Живко Димитров, Димитър Иванов Куфре Ета, Димитър Радовски, Панталей Цеков, Благой Станоев, Йордан Божинов)
Източник: novsport.com