На практика сигурният нов шампион на Англия Ливърпул продължава да

...

Нов шампионски мач и разгром на Ливърпул /РЕЗУЛТАТИ/

На процедура сигурният нов първенец на Англия Ливърпул продължава да мачка всичко по пътя си.

Днес "червените " сгазиха Саутхямптън с 4:0 и завоюваха 24-та победа от 25 мача!

Лидерът във Висшата лига към този момент има 73 точки, с цели 22 пред втория Манчестър Сити, което към този момент е иронично по отношение на конкуренцията.

Тимът на Юрген Клоп се развихри след почивката, когато Окслейд-Чембърлейн откри резултата, Хендерсън удвои, а Мохамед Салах се разписа на два пъти. "Светците " сътвориха много положения, като умерено можеха да поведат през първата част.

Те не се възползваха от нито една обстановка, като Дани Ингс пропусна няколко благоприятни условия.

След като Чембърлейн обаче откри, гостите абсоюлотно капитулираха през втората част и изгубиха тежко на "Анфийлд ".

На Ливърпул му трябват още 7 победи, с цел да стане първенец и на доктрина, само че при грешащите постоянно преследвачи,,това може да стане и много по-скоро.

Резулртати от кръга до момента: Лестър - Челси 2:2, Борнемут - Астън Вила 2:1, Кристал Палас - Шефилд Юн 0:1, Нюкясъл - Норич 0:0, Уотфорд - Евертън 2:3, Уест Хям - Брайтън 3:3.

Източник: standartnews.com