Монца победи Ювентус с 1:0 в мач от 7-ия кръг

...

Десетима от Ювентус преклониха глави пред новак

Монца победи Ювентус с 1:0 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Лятното попълнение на " бианконерите " Анхел Ди Мария бе изпъден с пряк червен картон преди резервата Кристиан Гюткяер да донесе триумфа за отбора си.

Срещата на стадион " Бриантео " в Монца стартира с минута безмълвие в памет на жертвите от наводненията в Марке. През първото полувреме и двата отбора си размениха по един прецизен изстрел. Най-интересната обстановка пристигна в 40-ата минута. Анхел Ди Мария получи пряк червен картон, откакто удари с лакът гърдите на Армандо Ицо.

След почивката домакините се възползваха от численото си преимущество и поведоха в резултата. Кристиан Гюткяер оформи крайния резултата с удар в долния десен ъгъл.

Българинът Валентин Антов бе неизползвана запаса. Монца е вторият тим, който печели първия си турнирен дуел против Ювентус, след Катанзаро.

Ювентус заема 8-ата позиция в класирането с актив от 10 точки. Монца се намира на 18-ото място в класирането с 4 пункта.