"Монтана" спечели с 3:1 контролната си среща с "Левски" (Лом),

...

Монтана надви с 3:1 Левски /Лом/ в Правец

"Монтана " завоюва с 3:1 контролната си среща с "Левски " (Лом), играна в Правец.
Дебют с гол за монтанци направи Стергиос Икономикос, а за крайдунавския отбор играха нидерландци Йоран и Валпорт, като първият е вътрешен полузащитник, а вторият централен нападател.
И тримата са на проби в двата тима. "Левски " поведе в 5-та мин., когато след мощен удар на Йордан Йорданов и рикошет в тялото на бранител топката спря в мрежата зад Петър Петров. Монтанци изравниха в 20-та мин. Тогава Атанас Карачоров проби от дясно и откри Владимир Айтов, който с удар от воле направи Деян Вълков беззащитен.
Пет минути преди почивката Айтов бе спънат в наказателното поле, основният арбитър Иван Иванов не се поколеба да отсъди дузпа, която Стефан Христов изпусна, изпращайки топката в навън. След почивката треньорите на двата тима Светлан Кондев и Емил Велев-Кокала направиха доста смени. В 67-та мин. пристигналият на проби в "Монтана " 21-годишени гръцки полузащитник Стергиос Икономикос получи пас от Росен Кръстев и с удар от границата на наказателното поле с левия крайник направи 2:1.
Юношата на "Монтана " Георги Манолиу оформи крайния резултат в 82-та мин. с прекрасен удар от дъгата на пеналта.
Източник: bulnews.bg