Монтана постигна домакински успех над дублиращия отбор на Лудогорец с

...

Монтана срази дубъла на Лудогорец с два гола на Идрис Фудил

Монтана реализира домашен триумф над дублиращия тим на Лудогорец с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. В воин за спечелилите се трансформира Идрис Фудил, който означи и двете попадения.

Двата тима не откриха пътя към гола през първото полувреме, само че след почивката домакините оказаха сериозен напън на своя съперник и си заслужиха трите точки.

Фудил откри резултата на стадион " Oгоста " в 56-ата минута, когато засече центриране отляво на Димитър Буров. По-малко от четвърт час преди края на постоянното време офанзивният футболист на Монтана удвои задатъка на своя отбор, с което постави и точка на разногласието.
 Резултати и голмайстори във Втора лига Резултати и голмайстори във Втора лига
По този метод отборът на Ферарио Спасов се завърна към успехите, откакто в предния кръг отстъпи на Янтра (0:1). Монтана събра 19 точки в своя актив и се изкачи на 9-о място в класирането.

Лудогорец II остава със 17 пункта, което отрежда на " орлите " 12-ата позиция. В идващия кръг разградчани одобряват Витоша (Бистрица), а Монтана гостува на Добруджа.