Монтана победи като гост Черно море с 3:1 (23:25, 25:23,

...

Монтана победи като гост Черно море в мач от шестия кръг на мъжкото волейболно първенство

Монтана победи като посетител Черно море с 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 28:26) в мач от шестия кръг на шампионата на България по волейбол за мъже.

Двата състава изиграха равностойни първи два гейма и след тъждество 1:1, гостите бяха по-категорични в третата част. Те поведоха с 10 точки при 23:13 и след 25:17 нямаха проблеми да вземат задатък от 2:1 гейма.

Последва доста оспорван четвърти гейм, в който разликата не надвиши 2 точки, само че волейболистите на Монтана победиха в края.

В идващите си мачове отборът на Монтана ще одобри Дея Спорт на 25 ноември, а ден по-късно тимът на Черно море ще гостува на Хебър в Пазарджик.

Успехът е втори следващ и общо четвърти за Монтана, който излезе на четвърто място във краткотрайното класиране. Варненци позволиха второ следващо и общо четвърто проваляне от началото на сезона и остават десети в подреждането.