Монтана и Добруджа завършиха наравно 2:2 в дербито на 17-ия

...

Монтана и Добруджа с 2:2 на Огоста

Монтана и Добруджа приключиха наедно 2:2 в дербито на 17-ия кръг във Втора Лига. Домакините повеждаха на два пъти, само че гостите от Добрич съумяха да стигнат до точката.

Резултатът бе открит в 17-ата Филип Ежике. След попадението гостите се оживиха и 17 минути по-късно изравниха с гол на Стефан Статев. Той стрелв от далечно разстояние и вратарят на Монтана Васил Симеонов допусна груба неточност.

В началото на втората част паднаха още две попадения. В 46-ата минута Стефан Каменов бе изведен в накателното поле на Добруджа и с прекрасен идар преодоля Георги Аргилашки, с цел да даде още веднъж преднина на Монтана.

Само осем минути по-късно Ивайло Климентов донесе точката на Добруджа. Той стреля от границата на наказателното поле и след доза шанс съумя да прати  топката в мрежата на Симеонов.

До края на срещата и двата тима имаха шансове да стигнат до трите точки, само че не се възползваха от тях.
Източник: novsport.com