Монако победи с 1:0 като гост в двубой от 16-ия

...

Монако прекъсна серията си от загуби

Монако победи с 1:0 като посетител в дуел от 16-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в срещата бе дело на в 15-ата минута.

В края на първата част Дижон вкара гол посредством Дина, само че той бе анулиран поради засада след обзор с ВАР. През втората част Монако още веднъж владееше самодейността, а в самия край Пелегри се разписа, само че още веднъж след информация със системата за видеоповторения попадението не бе зачетено.

този метод отборът на постави завършек на серия от три следващи загуби. Монегаските заемат шеста позиция с 26 точки, до момента в който Дижон е на последното място с едвам 9 точки.

Monaco, le réveil des Princes contre Dijon
— Kamylle (@Kamylle25771141)
В първия мач от днешния ден пропусна късмет да излезе четвърти, откакто приключи 2:2 при гостуването си на.

Головете започнаха да падат в добавеното време на първата част, когато Гаетан Лаборде изведе гостите напред в резултата. След към час игра Роман Филипоту възвърне равенството, а в 79-ата минута оформи обрата. Минути преди края обаче още веднъж върна равенството. паритета. Секунди преди последния съдийски сигнал Брест можеше да измъкне успеха, само че в изстрелът на Ирвин Кардона мина около вратата.

Premier but en L1 pour Chardonnet, Philippoteaux décisif. Les notes des Brestois contre Montpellier via
— OF Sports 29 (@OFSports291)
В другите мачове от през днешния ден завоюва с 2:0 гостуването си на. бе безапелационен и победи с 3:0, което изкачи отбора на Жулиен Стефан на пето място, на пет точки зад водача. и направиха 2:2, а и също приключиха наедно - 1:1.

По-късно през днешния ден е дербито на кръга, в което приема ПСЖ в борба за върха.

КЛАСИРАНЕ Лига 1 16 кръг, неделя 20 декември  Дижон 0:1краен резулат  Монако