МОЛ Фехервар записа разгромна победа с 4:1 като гост на

...

Отборът на Георги Миланов разби този на Камен Хаджиев в Унгария

МОЛ Фехервар записа разгромна победа с 4:1 като посетител на Академия Пушкаш в конфликта сред двата отбора от 24-ия кръг в шампионата на Унгария. За страдание предстоящото българско дерби не се получи, защото единствено Камен Хаджиев бе титуляр за домакините, до момента в който Георги Миланов изобщо не бе в групата на гостите.

През първото полувреме нищо не предвещаваше сходен излаз на дуела. Академия Пушкаш откри резултата с гол на Лусиано Слагвеер в 24-ата минута и стоеше решително на терена. Хаджиев пък получи жълт картон в 43-ата минута.

През втората част обаче МОЛ Фехервар направи цялостен поврат. Фуншо Бамгойе изравни в 50-ата минута, а в в 59-ата Иван Петяк изведе гостите напред.

В заключителните минути гостите нанизаха още две попадения и довършиха противника. Първо Неманя Николич се разписа в 80-ата, а по-късно в 89-ата минута Стопира оформи крайното 1:4.

Така МОЛ Фехервар остава на 2-ото място в таблицата с 49 точки. Академия Пушкаш пък се намира на 4-ата позиция с 38 точки.