Мнозинството британци вече смята, че Брекзит е бил грешка, а

...
Мнозинството британци вече смята, че Брекзит е бил грешка, а
Коментари Харесай

Нови данни на Острова: британците вече смятат Брекзит за грешка


Мнозинството британци към този момент счита, че Брекзит е бил неточност, а всеки пети от гласувалите за напускането на Европейски Съюз признава, че е сбъркал. Тези данни за настройките на Острова тревожат твърдите последователи на Брекзит.

Усещането е като във кино лентата " Завръщане в бъдещето ". Темата за още веднъж участва на първите страници на английските вестници. " Дейли мейл " прикани в понеделник: " Не ни лъжете за Брекзит " и предизвести кабинета да не подписва съглашения за по-интензивна търговия с Европейския съюз.
Редакцията предлага
" Файненшъл таймс " заяви, че доста консерватори се притесняват, че финансовият министър Джеръми Хънт може да се сближи с Европейски Съюз. Въпросът за оформянето на връзките сред Европейски Съюз и Англия продължава да е съществено идеологически претрупан.

Сунак отхвърля завой към Брюксел

Миналия уикенд " Сънди таймс " написа, че желае да се сближи с Европейски Съюз по модела на Швейцария - заради тежката икономическа рецесия. Самият той отхвърли това и съобщи следното в своя тирада пред представители на Конфедерацията на английската промишленост: " При моето ръководство Обединеното кралство няма да построи връзки с Европейския съюз, в които да одобряваме законите на Европейски Съюз. Аз гласувах за Брекзит и имам вяра в него. "

Икономическите компликации подтикват близостта с Европейски Съюз

Темата за връзките с Европейския съюз стана настояща поради редица стопански данни за страната. сега е 11,1 %. През идната година стопанската система на Англия ще се свие с 1,4 %, предвижда Службата за бюджетна отговорност (OBR).

Политици от лагера на ръководещите, подкрепящи Брекзит, настояват, че това е обвързвано най-много с. Но специалисти на Службата за бюджетна отговорност са пресметнали, че размерът на търговията през идващите няколко години ще бъде с 15% по-нисък, в сравнение с при положение, че Англия беше останала в Европейски Съюз.

Един от причините на покровителите на Брекзит бе опцията за стимулиране на търговията посредством обособени съглашения с други страни. Изглежда обаче, че това не върви изключително добре. Досега са подписани единствено 3 съглашения - с Европейски Съюз, Австралия и Нова Зеландия. Бившият министър Джордж Юстис сложи под въпрос договорката с Австралия в Камарата на общините предходната седмица: " Като резюме би трябвало да кажа, че отстъпи прекалено много и получи прекомерно малко в подмяна. "

Беше ли Брекзит неточност?

С оглед на развиването на обстановката доста британци си задават въпроса за. Кампанията за напускането на Европейски Съюз обещаваше намаление на цените на храните, повече пари за английската здравна система (NHS) и по-иновативна стопанска система. Скептицизмът в обществото също явно се ускорява. Според изследване на YouGov 56% от британците считат, че Брекзит е бил неточност. Една пета от гласувалите за овакантяване на Европейски Съюз признават, че са сбъркали.

Бизнесът желае повече имигранти

Конфедерацията на английската промишленост вижда проблем с. Представители на бизнеса приканват за облекчение на имиграцията.

Противниците на Брекзит към този момент са болшинство в Обединеното кралство

Премиерът Риши Сунак, от своя страна, разгласи нов закон за имиграцията, който ще притегли най-хубавите мозъци. Лидерът на лейбъристите Киър Стармър приканва за повече вложения в образованието и образованието: " Времето, в което евтината работна ръка беше част от тактиката ни за напредък, би трябвало да завърши. " И съгласно него икономическият растеж може да се реализира единствено с квалифицирана работна ръка.

Във Англия продължава да се отсрочва всъщност дебатът за напускането на Европейски Съюз и за прагматичното справяне с от него. На партиите им е мъчно да убедят гласоподавателите по този въпрос.
Източник: dw.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР