Младежкият национален отбор на България допусна тежка загуба с 1:5

...

Младежките национали завършиха Анталия Къп с тежка загуба

Младежкият народен тим на България позволи тежка загуба с 1:5 от Северна Македония в последния си мач от шампионата " Анталия Къп 2021 ". Съперникът съумя да се възползва от всичките си положения пред вратата на Светослав Вуцов, което докара до провалянето.

Единственият гол за нашите вкара Доминик Янков.

Македонците откриха резултата в 10-ата минута. Тогава Вуцов не се намеси добре при центриране и състезател на противника с глава прати топката в опразнената врата. След половин час игра резултатът бе подсилен. Футболист на противника бе изтърван отляво, напредна и откри на задна греда собствен съотборник, който вкара за 0:2.

В 50-ата минута Янков бе открит с подаване отдясно и от чиста позиция вкара за 1:2.

Осем минути по-късно отбраната ни бе преодоляна за трети път. Защитата ни бе преодоляна с пас от дълбочина, след което футболист на Северна Македония откри собствен съотборник, който засече във вратата.

В 76-ата минута македонците стигнаха до четвърти гол, откакто техен състезател с плонж прати топката в мрежата.

Десетина минути преди края пристигна и пети гол във вратата на България. Футболист на Македония бе оставен самичък против Вуцов, като в началото не съумя да го преодолее, само че топката рикошира в Емануел Мирчев и влезе в мрежата ни.

БЪЛГАРИЯ: 12. Вуцов, 6. Попов, 4. Х. Петров, 5. С. Петров, 22. Галчев, 3. Бауренски, 13. Станев, 14. Кръстев, 11. Тонев, 8. Янков, 9. Митков
 Младежите не са като мъжете - вкараха три гола за девет минути и победиха Казахстан

България се наложи с 3:1