Миньор победи с 3:0 Пирин (Гоце Делчев) и записа 7-ми

...

Миньор можеше да разгроми Пирин

Миньор победи с 3:0 Пирин (Гоце Делчев) и записа 7-ми триумф под управлението на Николай Тодоров. Перничани можеха да разгромят противника си, защото сътвориха над 15 чисти положения. Загубата, пък остави неврокопци в зоната на изпадащите три кръга преди края.

Мачът стартира с ранен гол за домакините. В 4-ата минута Кристиян Слишков проби отдясно и сервира топката в наказателното поле. Лъчезар Георгиев се размина пред вратата, само че притичалият на далечна греда Стоян Кадифчин не остави шансове на Захари Димитров.

До края на полувремето превъзходството на " чуковете " бе смазващо, само че " жълто-черните " се скъсаха да пропущат. На три пъти Георгиев пропиля отлични благоприятни условия, Кадифчин също не уцели вратата при добър пас отдясно, а вратарят на Пирин извади удари на Селимински и Кадифчин.

През втората част головите благоприятни условия пред вратата на Пирин продължиха да следват една след друга, само че неналичието на прецизен завършващ удар резервира преднината на Миньор нежна. В 57-ата минута и гредата оказа помощ на Захари Димитров. В 62-ата минута Слишков получи в дясно, напредна и с удар в долния ляв ъгъл вкара гола на успокоението. 180 секунди по-късно с обмислен шут Кадифчин означи хубав гол за 3:0.

В оставащото време перничани удариха още една греда посредством Илиян Илиев и пропиляха още няколко положителни обстановки.