Миньор 2015 отново излезе начело в регион Запад на ББЛ

...

Миньор 2015 с убедителна победа над Волтрон

Миньор 2015 още веднъж излезе отпред в район Запад на ББЛ А група, на победа пред Спортист Своге. Тимът надделя последния в класирането и без триумф досега отбор на Волтрон със 129:78 в столичната „ Овергаз Арена “ след трипъл-дабъл на играещия треньор Милен Дудев.

Отборът от Перник натрупа двуцифрен задатък единствено за няколко минути, а след първата част бе напред с 26:17. Разликата продължи да пораства и през втория интервал, като на почивката Миньор водеше с 59:39. Гостите означиха 38 точки единствено за третата четвърт – съвсем колкото противника си за цялото първо полувреме, и преди последните 10 минути се откъснаха с 97:54. Това дефинитивно предреши изхода на мача и до края те даже завоюваха още по-убедително. Победителите вкараха 15 тройки в мача против 7, като също така бяха със 77% успеваемост при стрелбата за две точки.

Най-резултатен за триумфа беше Георги Бързаков с 27 точки и 7 асистенции. По 24 точки осъществиха Константин Паисиев (8 борби) и Николай Иванов (5 тройки). Боян Тенев е с 16 точки, Георги Дамянов има 14, с по 10 са Милен Дудев, който има и трипъл-дабъл с 10 битки и 13 асистенции, и Денис Григоров.

За Волтрон Васил Костов записа 23 точки и 13 битки, със 17 е Борис Войков (7 борби), 14 има Алекс Атанасов, Михаил Костадинов вкара 11.