Миньор 2015 остава начело в класирането на ББЛ А група

...

Миньор 2015 триумфира в дербито със Своге

Миньор 2015 остава отпред в класирането на ББЛ А група и единствен без загуба, откакто взе дербито със Спортист Своге с 99:85 за 11-ата си поредна победа.

Още през първата четвърт отборът от Перник дръпна с двуцифрена преднина, а след 10 минути игра водеше с 33:29. Разликата на няколко пъти става 11 през втория интервал, само че Спортист съумя да изравни в края на полувремето, преди панер със сирената на Бързаков да изведе още веднъж тима му напред при 55:53. Миньор обаче остана без треньора си Георги Младенов, който си потегли на почивката. Баскетболистите на Емил Горанов стигнаха до цялостен поврат след паузата, само че не съумяха да задържат дълго водачеството си и преди решителната четвърт преимуществото още веднъж бе за съперника им – 84:77. Последната част бе белязана с много повече пропуски и от двата отбора, само че този от Перник продължи да усилва задатъка си и завоюва.

Георги Бързаков приключи с 34 точки и 7 битки за триумфа. Кристиян Ставрев осъществя 20 точки, 14 има Мартин Мандалски, а 10 и 12 асистенции записа Милен Дудев.

Дабъл-дабъл от 28 точки и 13 битки за Спортист направи Дамян Стоянов. Борис Матраков записа 19 с 16 и 9 битки е Симеон Ценов, а Иван Ценов има 15 точки и 7 битки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.