Мими Христова стана европейска шампионка по борба в категория до

...

Мими Христова донесе втора титла на България на европейското по борба

Мими Христова стана европейска шампионка по битка в категория до 65 кг в Загреб. Тя стигна до купата след трагичен край против Ирина Рингачи от Молдова. Христова изоставаше с 2:4 малко преди края, само че взе две точки. В края молдовката опита офанзива, а по-късно подаде митинг, който обаче не беше признат и по този начин Христова стана шампионка с 5:4. Българката печели втората си в кариерата и общо пети орден на европейски шампионати, като има още сребро и два бронзови медала.

Титлата на Христова за България на европейското състезание в Загреб, откакто Юлияна Янева стана шампионка в кат. 68 кг в четвъртък.

По-рано в петък Биляна Дудова (62 кг) и Евелина Николова (57) пък завоюваха бронзови медали. Четирикратната европейска шампионка Дудова навакса пасив от две точки и стигна до триумф с 3:2 против Селви Илязоглу (Турция). Николова пък нямаше проблеми против Матилд Ривие (Франция) и стигна до триумфа с 4:2 в дребния край.

В класирането по медали България към този момент има общо 7 оценки. Освен четирите медала при дамите, националите в свободния жанр взеха три оценки - сребърни медали на Микяй Наим (кат. 65 кг) и Рамазан Рамазанов (70) и бронз на Георги Вангелов (57).

Българските борци завоюваха три медала в първия ден на европейското състезание Българските борци завоюваха три медала в първия ден на европейското състезание

Двама национали в класическия жанр - Стефан Георгиев (55) и чеченецът с български паспорт Абу-Муслим Амаев (63), стигнаха до битки за бронз, които ще се проведат в събота. Семьон Новиков (87) и Айк Мнацаканян (77) отпаднаха на 1/4-финалите. Останалите национали при класиците ще излязат на тепиха в събота.
Източник: dnevnik.bg