Милан ще играе срещу Ювентус във финала на турнира за

...

Милан би Лацио с дузпи, ще играе финал за Купата

" Милан " ще играе против " Ювентус " във финала на шампионата за купата на Италия, откакто победи с 5:4 " Лацио " след дузпи. Това се случи след две нулеви равенства и общо три часа и половина футбол без голове.

Никола Калинич пропусна най-чистото състояние в срещата, откакто единствено две минути преди края на продълженията стреля над гредата от към 12 метра. Секунди по-късно Чиро Имобиле вкара първата дузпа за Лацио, само че идващите четири удара бяха отразени от двамата вратари - Томас Стракоша за домакини и Джанлуиджи Донарума за гостите. Последва серия от вкарани удари, до момента в който Луис Фелипе стреля неопределено от седмата дузпа, а Алесио Романьоли вкара за " Милан ".

По-рано денем Миралем Пянич се разписа от дузпа при успеха на " Ювентус " с 1:0 против " Аталанта ". Торинците завоюваха и първия мач със същия резултат.

" Юве " получи дузпа в 74-та минута, когато Джанлука Манчини фаулира Блес Матюиди в наказателното поле и макар че нарушаването не изглеждаше значително, решението остана и след видеопрегледа. Пянич се възползва и се разписа от наказателния удар за крайното 1:0.

Гонсало Игуаин беше голмайсторът на " Ювентус " в първия мач, само че аржентинския нападател не игра във втория поради лека травма. " Ювентус " има рекордните 12 купи на Италия, в това число тези от последните три сезона
Източник: bnr.bg