Милан постигна трета поредна победа в Серия А, след като

...

Милан се утвърди на второто място в Калчото след нова победа

Милан реализира трета поредна победа в Серия А, откакто се наложи с 3:1 като посетител над Верона. Срещата беше от 29-ия кръг на Калчото. Тео Ернандес даде задатък на " росонерите " в края на първата част. Малко след подновяването на играта Кристиян Пулишич удвои. Тижани Нослин върна домакините в мача в 64-ата минута, само че Самуел Чуквуезе постави точка на разногласието в 79-ата минута.

С триумфа миланският гранд събра 62 точки и остава на второ място. Тимът усили задатъка си пред третия Ювентус на три точки, откакто " бианконерите " приключиха 0:0 против Дженоа по-рано през днешния ден. Верона е 15-и с 26 точки, като преди срещата беше в серия от две следващи победи.

Гостите бяха покрай гол още в 4-ата минута. Фикайо Томори отклони топката след центриране от фал, само че топката мина около вратата. Малко по-късно Лоренцо Монтипо избави шут от воле на Ноа Окафор след центриране от корнер. В 26-ата минута шут на Кристиян Пулишич срещна гредата.

В 44-ата минута " росонерите " поведоха. Тео Ернандес проби отляво, стигна до аутлинията, след което преодоля двама противникови футболисти и трансферира вратаря за 0:1.

Пет минути след почивката Милан стигна до втори гол. Ноа Окафор проби през центъра и нанесе удар, който Монтипо мазета. Топката се озова в Пулишич и американецът не сбърка в опразнената врата.

Верона се върна в мача в 64-ата минута. Тогава Тижани Нослин овладя топката пред наказателното поле и със страховит удар не остави шансове на Майк Менян за 1:2.

Милан си върна задатъка от два гола в 79-ата минута. Тогава избита топка след центриране от корнер попадна в Самуел Чуквуезе. Нигериецът насочи удар от воле от сериозна отдалеченост и вкара за крайното 1:3.