Микел Артета започна с равенство кариерата си като мениджър на

...

Борнемут и Арсенал не се победиха в треньорския дебют на Микел Артета

Микел Артета стартира с тъждество кариерата си като управител на Арсенал. Испанецът дебютира на скамейката при ремито 1:1 против Борнемут. " Топчиите " имаха много сложни мигове на " Виталити Стейдиъм ", където бяха изоставащи след гола на Дан Гослинг в 35-ата. В средата на втората част капитанът на гостите Пиер-Емерик Обамеянг избави точката за своя отбор. Лондончани остават на 11-то място във краткотрайното класиране с 24 пункта.

Арсенал започва тази среща в една много нетрадиционна защитна групировка. Това можеше да се бъде проблем още в 6-ата минута, когато рисков изстрел на Райън Фрейзър беше добре пласиран от Лено.
 Тотнъм победи Брайтън с 2:1 във Висшата лига
Коледният кръг в Англия започва с сложен триумф за Тотнъм

" Шпорите " са в Топ 5 след триумф с 2:1 над Брайтън

Въпреки това, момчетата на Артета бяха тези, които се задържат надалеч по-дълго в половината на противника. Борнемут обаче съумя промени развоя на събитията в мача. Крайните бекове на гостите оставиха прекомерно огромен задатък за противника, почнал да нападна масирано точно през тези зони.
 Снимка 459108
Източник:

Така се стигна и до тежката за тях 35-та минута. Букайо Сака сбърка при изнасянето на топката. Стейси дублира чудесно собствен сътрудник от " черешките " и насочи остро подаване на първа греда, където Дан Гослинг от близко нямаше проблеми да направи 1:0.

След подновяването на играта Борнемут изглеждаше, че държи решително своята преднина. Паритетът обаче бе възобновен в 63-ата. Арсенал сътвори бърза контраофанзива, която мина през всички офанзивни играчи на лондончани. Последва нещо приблизително сред удар и пас на Нелсън от границата на наказателното поле, който бе удължен в мрежата от страна на капитана Пиер-Емерик Обамеянг.

Попадението вдъхна убеденост на " артилеристите ", които на собствен ред сътвориха още две положителни положения. Всички те обаче по този начин и не приключиха с рисков изстрел към Рамсдейл.

В 80-ата минута " Виталити Стейдиъм " празнуваше ново попадение на своите любимци. Хари Уилсън откри хитро Калъм Уилсън, само че голът на британския национал беше вярно анулиран заради засада.
 Снимка 459107
Източник:

До края бе двуостра, като и двете селекции се впуснаха в търсене на успеха. В последна сметка мачът приключи при тъждество, оставяща " черешки " и " топчии " в долната част на таблицаата.

В идващия кръг на Арсенал следва градско дерби с Челси. Борнемут пък ще гостува на Брайтън.
 Четвърта загуба в шест кръга за Челси, ненадейно проваляне за
Четвърта загуба в шест кръга за Челси, ненадейно проваляне за " сините " на " Стамфорд Бридж "