Мартин Минчев остана на пейката за Спарта (Прага) при равенството

...

Славия отново е №1 в Чехия

Мартин Минчев остана на пейката за Спарта (Прага) при равенството 2:2 като посетител на Слован (Либерец) в 30-ия кръг на чешкото състезание. Този резултат означаваше, че Славия (Прага) е първенец и на доктрина още преди мача си против Виктория (Пилзен).

Спарта позволи много неверни стъпки в последните седмици и интригата към първото място се изпари надалеч преди края на сезона. Днес отборът на Павел Върба губеше с 0:2 след две попадения на Якуб Пешек, само че се подвигна на заключителен взлом и стигна до точката с голове на Давид Карлсон и Адам Хложек в границите на две минути в средата на втората част.

Спарта е на трето място в класирането, като изостава с 3 точки от Яблонец, само че има и мач по-малко. Двата тима ще водят люта борба за втората позиция, даваща право на присъединяване в Шампионската лига.