Мърсисайдци се откъснаха на върха с пет точки разлика Ливърпул

...

Уругваец и португалец вилняха за Ливърпул на южния бряг

Мърсисайдци се откъснаха на върха с пет точки разлика
Ливърпул реализира безапелационна победа при гостуването си на Борнемут с 4:0 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

По този метод мърсисайдци дръпнаха с пет точки на върха по отношение на втория Манчестър Сити, който има мач в ресурс. Със същия актив е и третият Арсенал.

Атаката на Юрген Клоп направи доста мощен мач, като Дарвин Нунес и Диого Жота се отличиха с по две попадения през второто полувреме.

Голеядата стартира в 49-ата минута с гол на Нунес след доста добра офанзива, при която асистенцията даде точно Жота. Участие имаше и Къртис Джоунс.

В 70-ата минута Жота вкара за 2:0 с удар по земя след пас на Коуди Гакпо.

Вторият гол на португалският национал пристигна в 79-ата минута. Гакпо изведе Нунес, а той центрира на далечната греда. Младият Конър Брадли подаде на Жота, а той не съумя да уцели топката, само че получи втори късмет и означи

Последното четвърто попадение падна в добавеното време, а Нунес също се разписа за повторно. Той получи центриране от Джо Гомес и технично я насочи в далечния ъгъл.

За Борнемут загубата беше втора поредна след тази от Тотнъм в предишния кръг, само че " черешките " са на забележителната 12-а позиция с 25 точки, на 9 от рисковата зона.
Източник: dnesplus.bg