Мария Шарапова (Русия) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис

...

Мария Шарапова отпадна на полуфиналите в китайския град Шънчжън

Мария Шарапова (Русия) отпадна на полуфиналите на шампионата по тенис в китайския град Шънчжън с награден фонд 750 хиляди $.

Шарапова загуби от защитаващата купата си и шеста в схемата Катерина Синиакова (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:3 след съвсем два часа игра.

Синиакова доминираше в първия сет, в който взе ранна преднина от 3:1 и не позволи поврат.

Във втората част рускинята стартира стремително и натрупа задатък от 3:0, който задържа, с цел да изравни резултата.

47-ата в света чехкиня съумя да осъществя единствен пробив в шестия гейм на решаващата трета част и стигна до триумфа.

Така Синиакова чака лидерката в международната класация Симона Халеп (Румъния), която тя победи през предишния сезон в Шънчжън по пътя към първата си купа.
Източник: bnr.bg