“Марица загуби от втородивизионния “Лудогорец-2 с 0:1 в контролна среща,

...

Марица падна от Лудогорец-2 под комина на Захарната

“Марица ” загуби от втородивизионния “Лудогорец ”-2 с 0:1 в контролна среща, играна в събота преди обяд на стадиона в квартал “Кършияка ”.

Спарингът е първи за състава на Борислав Караматев от началото на подготовката. Наставникът употребява всички налични здрави футболисти, а всекидневен дебют за отбора направи вратаря Красимир Кръстев, който е набор 2004. В срещата играха и трите нови попълнения в състава Димитър Мичков, Димитър Аврамов и Олджай Алиев. “Жълто-сините ” изглеждаха добре в защита, както и в средата на терена, само че изпитваха усложнения в нападателен проект - в завършващата фаза.

Гостите от Разград означиха единственото си попадение още в 10-та минута, след самостоятелна изява. Те имаха още няколко шанса за гол, основно през първата част. “Марица ” стигна до пет голови обстановки. На три пъти Георги Георгиев имаше късмет да означи, само че не съумя да го направи. При удар от дребен ъгъл на Цецо Главчев топката облиза напречната греда, а Милен Танчев също можеше да означи, само че вратаря избави.

Следващата контролна среща на “Марица ” ще бъде в сряда, 10 юли, от 18:30 часа, на стадион “Марица ” в Пловдив, а противник ще бъде състезаващият се в Югозападна Трета лига отбор на “Надежда ” (Доброславци).

МАРИЦА: Горан Гръблев, Димитър Мичков, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Христо Янчев, Олджай Алиев, Стоян Пидев, Тодор Тимонов - капитан, Милен Танчев, Георги Георгиев. През втората част в игра влязоха: Красимир Кръстев, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Георги Иванов, Денис Палков, Любомир Масалджиев, Цецо Главчев, Мариян Бончев

Източник: marica.bg