Марица загуби гостуването си на Дунав с 2:1. Срещата в

...

Пропуски лишиха Марица от поне точка в Русе

Марица загуби гостуването си на Дунав с 2:1. Срещата в Русе бе от 3-ти кръг от шампионата във Втора лига. Въпреки загубата пловдивчани изиграха мощен мач, сътвориха 7-8 чисти голови положения и единствено многочислените пропуски пред вратата на домакините лишиха „ жълто-сините “ от най-малко точка в този дуел.
Прочетете още
Русенци още веднъж демонстрираха положително отношение и почитание към пловдивския клуб, а многочислената аудитория на градския стадион сътвори същинска футболна атмосфера. Двата тима изиграха първокласен, оспорван дуел, с много положения и забавни моменти.

Треньорският щаб на Марица не направи промени по отношение на предходния дуел на отбора, който още веднъж стоеше добре на терена.
През първото полувреме маричани имаха предимство, само че първи до гол стигнаха русенци. Домакините много постоянно използваха центрирания към високите си офанзивни футболисти. Така се те стигнаха и до откриването на резултата в 11-та минута, когато след контраофанзива и центриране от фланга Мартин Петков се извиси в наказателното поле и означи, въпреки Илия Николов да бе покрай това да предотврати попадението. Още преди гола Симеон Вешев пропусна да даде преднина на Марица, откакто нахлу по диагонал от фланга към наказателното поле и можеше да стреля, само че избра да центрира. Петър Атанасов имаше няколко благоприятни условия за гол през първото полувреме, само че не съумя да ги осъществя. В първата от тях той излезе самичък против вратаря, само че не съумя да нанесе добър голов удар с левия крайник и вратарят на домакините отрази. Отново той отигра с пета пас на Станислав Маламов в наказателното поле, само че прати топката право във вратаря. Малко по-късно Валери Домовчийски също се озова самичък против вратаря, само че получи неуместна топка и в следствие стражът на Дунав се оправи. Отново Петър Атанасов излезе очи в очи с Цветелин Енчев, само че вместо да приключи той реши да търси друго продължение на офанзивата и до гол не се стигна. Радослав Апостолов също бе доста покрай гол, само че гредата избави домакините от попадение след негов удар. В продължението на първата част Димитър Аврамов напредна по крилото и даде прекрасен пас по земя към Станислав Маламов, който с удар в средата на вратата изравни, реализирайки своя втори гол през този сезон.

Второто полувреме стартира с отлична композиция сред Петър Атанасов и Станислав Маламов, която изведе и двамата на голови позиции, само че пасът на последния бе кръстосан в последния миг. Малко по-късно Симеон Вешев излезе очи в очи с Енчев след извеждащ пас на Маламов, само че ударът мина около гредата. В 68-та минута, след центриране от корнер, Илия Николов излезе с цел да улови, само че не съумя да го стори, а при втория си опит извърши нарушаване и съдията отсъди дузпа. Наказателният удар бе осъществен от Йордан Димитров, който още веднъж изведе Дунав напред. Освен двата гола домакините имаха още две рискови обстановки, пристигнали също след центрирания. При първото топката излезе в навън, а при второто Кристиян Тасков уцели гредата. Мощните офанзивни състезатели на Дунав тормозеха „ жълто-синята “ защита, само че тя в общи линии съумя да ги обезврежда с няколко изключения. След втория гол домакините се затвориха и пловдивчани не съумяха да основат рискове като се изключи няколко удара от отдалеченост.

В идващия кръг на Марица следва ново тежко посещение – на устремения към завръщане в елита отбор на Етър във Велико Търново.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Илиян Йорданов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Христиан Димитров (Милен Танчев), Радослав Апостолов, Валери Домовчийски – капитан (Веселин Марчев), Петър Атанасов (Стефан Попов). Резерви: Петър Начев, Мартин Лазов. Треньор: Николай Димитров

Дунав: Цветелин Енчев, Диян Димов – капитан, Стоян Предев, Георги Вълчев, Мaртин Костадинов (Кристиян Тасков), Димитър Тодоров (Джан Хасан), Кристиан Върбанов (Василен Марков), Мартин Петков (Преслав Петков), Никола Колев, Йордан Димитров, Мирослав Будинов (Станислав Вълчев). Резерви: Винченцо Ангелов, Дани Братоев. Треньор: Мартин Цирков
Източник: trafficnews.bg