Марица загуби домакинството си на първенеца през този сезон във

...

Марица загуби от шампиона на Втора лига

Марица загуби семейството си на първенеца през този сезон във Втора лига ЦСКА 1948 II. Столичният отбор завоюва с 0:3. Двата отбора изиграха прекрасен, двуостър мач, на положително движение, като сътвориха забавни положения. Марица изигра добър мач, макар че го загуби с резултат, който не дава отговор на показаното на терена. Срещата мина правилно и при положително съдийство.
Прочетете още
В 6-та минута Валери Домовчийски изведе ослепително Веселин Марчев против вратаря на гостите, само че страничният арбитър отсъди засада. Радослав Апостолов също можеше да открие за Марица, само че нямаше късмет. Малко по-късно, при офанзива на гостите, топката се отби в крайници на Кристофър Ачемпонг в опита на бранител на почисти. Получи се удар, при който Илия Николов трябваше да се намесва и той го стори по най-хубавия метод. В 11-та минута отдалечен шут на Георги Иванов от състава на гостите мина около вратата. Пет минути по-късно Мартин Газиев извърши свободен удар, само че стражът на гостите Иван Несторов бе на мястото си. В 22-та минута Стелиян Добрев навлезе в наказателното поле и стреля, само че Илия Николов реагирамигновено и мазета. За гостите последва неакуратен удар на Стелиян Добрев. В 31-та минута Валери Домовчийски центрира по земя след страхотна многоходова офанзива, а Стефан Попов продължи с пета. Олджай Алиев шутира от придвижване. Лазар Марин обаче направи страховит шпагат и предотврати сигурен гол във вратата на ЦСКА 1948 II. В 37-та минута Мартин Газиев извърши отлично нов свободен удар, само че топката мина на сантиметри от сглобката на гредите. В добавеното време на първата част гол от засада на Ариф Ферадов беше анулиран.

На полувремето бяха наградени 4-те отбора от ДЮШ на Марица, които приключиха в топ 3 на шампионатите при U19, U17, както и в двете групи при U15.

През второто полувреме темпото продължи да бъде положително. " Жълто-сините " бяха малко по-активният отбор и владееха повече топката. Стражът на " алените " избави страховит диагонален удар на Веселин Марчев. Гостите на два пъти обстрелваха неопределено вратата на Илия Николов. В 62-та минута Симеон Вешев беше открит самичък в наказателното поле и шутира мощно, само че ударът бе отразен от Нисторов. В ответното деяние " алените " проведоха скоростна контраофанзива, при която Ариф Ферадов пое, напредна и подаде добре в наказателното поле, където Стелиян Добрев, фронтално против Илия Николов, стреля и откри резултата.

Няколко минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до втори гол посредством някогашния голмайстор на Марица Мариян Тонев. Играч на гостите мина през двама бранители покрай навън линията и центрира по земя. Нападателят получи топката на метър от голлинията, от където не сгреши и удвои. След попадението си той не се зарадва от почитание към клуба, който му даде път в професионалния футбол. Станислав Маламов бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, само че футболиста на Марица имаше бранител до себе си и не съумя да означи. В 79-та минута Илия Николов се намеси чудесно при удар на Енрике Рафаел. В 85-та минута, при нова контра, Преслав Антонов бе изведен добре и останал самичък против Илия Николов означи трети гол. Така маричани претърпяха загуба от водещия тим във Втора лига. " Жълто-сините " от дълго време извършиха главната си цел, като по-късно пробваха да стигнат до мястото, даващо право на бараж. Шанс за това към момента има, само че той минава през редица условия, които би трябвало да се случат в последния кръг. В него пловдивчани ще имат тежко посещение в Радомир на застрашения от изпадане отбор на Струмска популярност.

Марица:  Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски (Милен Танчев), Олджай Алиев (Станислав Маламов), Радослав Апостолов (Петър Атанасов), Стефан Попов (Ифеани Дейвид)

ЦСКА 1948 II: Станислав Нисторов, Кристофър Ачемпонг, Лазар Марин, Тиаго Барбоса, Борислав Вакадинов (Борис Иванов), Георги Иванов, Стелиян Добрев (Наско Кехайов), Ивайло Иванов, Преслав Антонов (Кристиан Тасков), Ариф Ферадов (Александър Аспарухов), Мариян Тонев (Енрике Рафаел)
Източник: trafficnews.bg